• Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Chyba każdy przedsiębiorca może potwierdzić, że dobre biuro rachunkowe to skarb. Profesjonalne biura zdejmują z bark biznesmenów obowiązek poruszania się w meandrach przepisów prawnych i stres związany z kontrolami z urzędów skarbowych i innych instytucji finansowych. Dzięki nim właściciele firm oszczędzają czas i pieniądze. Konkurencja wśród biur rachunkowych jest ogromna. Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego dla swojej firmy?

Oferta

Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z ofertą każdego biura. Wiele z nich oferuje nie tylko kompleksową obsługę księgowości, ale również szeroko zakrojone doradztwo w zakresie prowadzenia firmy, a także pomoc przy jej zakładaniu. Najlepsze biura rachunkowe przejmą od klienta nie tylko obowiązki związane z prowadzeniem ksiąg i rozliczaniem podatków, ale też większość spraw płacowo-kadrowych.

Odpowiedzialność

Należy sprawdzić, czy dane biuro posiada ubezpieczenie. Dobre biura zabezpieczają siebie i klientów wykupując polisę. W razie popełnienia błędu w obliczeniach i ewentualnych kar nałożonych przez urzędy, to właśnie biuro bierze za nie odpowiedzialność i ponosi koszty.

Terminowość

Dobre biuro rachunkowe dostarcza wszelkie dokumenty na czas. Rozumie, że zbędna zwłoka w wykonywaniu codziennych obowiązków może działać na szkodę klienta. Jeśli więc biuro, z którym współpracowałeś dotychczas nie zadowala Cię w tej kwestii, jak najszybciej poszukaj nowego partnera.

Doświadczenie

Sprawdź, jaki zakres usług posiada dane biuro. Im ma szersze portfolio, tym lepiej. Doświadczone biura obsługują firmy o różnym profilu działalności i formie prawnej. Mają klientów zarówno wśród małych, jak i dużych przedsiębiorców, niektóre z nich obsługują nawet klientów zagranicznych. Duży przekrój klientów sprawia, że dane biuro miało do czynienia z wieloma przypadkami i zagadnieniami. Dzięki dużemu doświadczeniu jest w stanie znaleźć ciekawe kruczki prawne, które pozwalają przedsiębiorcom zaoszczędzić niemałe sumki.

2019-12-02T14:40:19+01:00