• Co może za nas zrobić biuro rachunkowe?

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na outsourcing finansowy. Zamiast tworzyć swój dział księgowości, właściciele firm zlecają opiekę nad finansami profesjonalnym biurom rachunkowym. Jest to rozwiązanie, które oszczędza nie tylko pieniądze firmy, ale również czas jej właściciela. Dzięki fachowej pomocy biur rachunkowych biznesmeni nie muszą obawiać się kar z Urzędów Skarbowych, a wręcz okazuje się, że biura te potrafią znaleźć oszczędności w zarządzaniu finansami.

Pomoc biura

Profesjonalne biura rachunkowe kompleksowo zajmują się finansami swoich klientów. Nie tylko prowadzą księgi przychodów i rozchodów, ale również wyliczają podatki, które dana firma musi odprowadzić do Urzędów Skarbowych. Biura doradzają swoim klientom lepsze formy rozliczania się z fiskusem, jak również sporządzają różnego rodzaju raporty i sprawozdania. W wypadku kontroli z urzędu, to właśnie biuro rachunkowe odpowiada za dostarczenie wszystkich dokumentów i jej poprawny wynik. Co ciekawe, większość biur ponosi odpowiedzialność finansową za błędy, które popełni. W związku z tym w wypadku nałożenia na klienta kary za niepoprawne rozliczenie podatków, to biuro rachunkowe będzie musiało je zapłacić. Klient więc nie musi się niczym stresować.

Dodatkowe usługi

Nowoczesne biura rachunkowe zajmują się nie tylko sprawami księgowymi. W ich ofercie znajdują się też profesjonalne usługi kadrowo-płacowe. Biuro może zając się prowadzeniem kartotek pracowników oraz całą dokumentacją związaną nawiązywaniem, trwaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy. Wyręczy pracodawcę również w prowadzeniu ewidencji czasu pracy i urlopów, a także dopilnuje okresowych badań lekarskich i szkoleń BHP. Biura zajmą się oczywiście również obowiązkami płacowymi: przygotują listy płac, uwzględniając różnego rodzaju potrącenia i dodatki oraz rozliczą zasiłki. Usługa obejmuje również obliczanie składek ZUS i podatku dochodowego, sporządzanie deklaracji i rozliczeń PIT, ZUS i PFRON. Wiele biur otwartych jest na przejęcie innych czynności związanych z kadrami i płacami na życzenie klienta.

2019-12-02T14:41:06+01:00