• firma outsourcingowa
  • Dlaczego warto zatrudnić firmę outsourcingową

Podstawą funkcjonowania każdej działalności gospodarczej są prawidłowo i przejrzyście prowadzone księgi rachunkowe. Zakładając działalność, należy podjąć decyzję, czy księgi będziemy prowadzili samodzielnie, czy zajmie się tym pracownik zatrudniony na etat. Istnieje jeszcze trzecie – coraz bardziej doceniane rozwiązanie – zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych biuru rachunkowemu. Zatrudnienie biura rachunkowego niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest fakt, iż nawet dobry księgowy zatrudniony na etacie może się rozchorować lub odejść z firmy, zostawiając nas z bałaganem w dokumentach. W przypadku biura rachunkowego nie musimy martwić się przestojami, ponieważ umowę zawieramy z firmą, w której zawsze znajdzie się kompetentna osoba świadcząca usługi.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Za tym, aby wynająć firmę zajmującą się obsługą rachunkową, przemawia również fakt, że niesie to za sobą profesjonalną i bezpieczną obsługę naszej księgowości. Pracownicy firmy outsourcingowej to osoby posiadające odpowiednie wykształcenie, a co najważniejsze również niemałe doświadczenie zawodowe. Styczność z firmami działającymi w różnych branżach sprawia, że księgowi w łatwy sposób mogą przystosować się do prowadzenia rachunkowości dowolnej firmy. Ponadto jako profesjonaliści stale aktualizują swoją wiedzę dotyczącą przepisów podatkowych. Wiedza, doświadczenie oraz profesjonalizm pracowników niesie za sobą gwarancję bezpieczeństwa i rzetelnie prowadzonej księgowości.

Oszczędność czasu i finansów

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż przedsiębiorca, zlecając prowadzenie księgowości zewnętrznej firmie ma znacznie więcej czasu na inne ważne dla jej rozwoju działania. Kiedy profesjonaliści mogą zająć się księgowością, przedsiębiorca ma czas na pozyskiwanie nowych klientów oraz nawiązywanie współpracy z kontrahentami. To szczególnie ważne, jeśli firma jest niewielka lub dopiero rozwija skrzydła. Warto także podkreślić, że w takim wypadku stworzenie specjalnego stanowiska księgowego bywa kosztowne. Koszty generuje nie tylko opłacenie pracownika, ale również konieczność zakupienia odpowiedniego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania.

2019-12-02T14:42:00+01:00